Kategoria

Zdjęcia weselne, strona 1


sty 16 2016 Odpowiednie miejsce do zdjęć ślubnych
Komentarze (0)

Wielu osobom zdaje się, iż zdjęcia ślubne są stosunkowo nietrudnym tematem do fotografowania – jeżeli nie mówimy o samej uroczystości, gdzie ma znaczenie każda chwila i każde ujęcie, którego nie będzie można powtórzyć, a równocześnie dołożymy surowe i ponure pomieszczenia całego szeregu kościołów i kaplic, to otrzymamy wymagające zdjęcia, natomiast zarówno fotografie, których robienia można się schematycznie wyuczyć. Należałoby mieć wprawdzie na uwadze to, że fotografia ślubna to nie tylko udokumentowanie uroczystości, natomiast również zdjęcia, które z dumą można zawiesić na ścianie w salonie i weselić się nimi i wracającymi wspomnieniami poprzez kompletne życie!

 

W niskiej cenie, lecz czy dobry?

 

Liczne ogłoszenia o treści „fotografia ślubna Katowice”, „fotografia ślubna Bielsko”, czy „fotografia ślubna Wrocław” przekonują nas, iż biorąc pod uwagę podaż usług fotograficznych muszą to być tanie usługi. Nic w wyższym stopniu mylnego! Możemy co prawda znaleźć wielu niedrogich fotografików ślubnych, których jednakże świadczone usługi pozostawią dużo do życzenia. Nie od dzisiejszego dnia albowiem nie ulega kwestii, że dobrej jakości usługi muszą kosztować, a jednocześnie wystrzałowe zdjęcia są lubiane poprzez wszystkich – wynajęcie wyśmienitego fotografa nie tylko kosztuje, lecz zarazem wymaga zarezerwowania terminu czasem chociażby na rok wcześniej!

 

Gdzie jednak robić zdjęcia ślubne?

 

Czy jest jakiś wielozadaniowy plener, który zawsze się sprawdza? Na tak postawione pytanie można co prawda szukać odpowiedzi i wskazywać zamki, pałace, czy chociażby las, jednak rewelacyjny fotografik winien odkryć upodobania pary młodej i własne zdjęcia zaadaptować do ich preferencji. Powinien sam dobrze potrafić wskazać odpowiednie otoczenia do zdjęć ślubnych, które nie będą banalne, ale dostrojone do konkretnej pary młodej, ich wyglądu, czy poniekąd koloru sukni ślubnej!

sty 16 2016 Fotograf z pasją
Komentarze (0)

Każdy, kto już brał ślub, świetnie wie jak kluczowy jest kompetentny fotograf ślubny, który nie jest tylko „wyrobnikiem”, a postacią z zapałem i doświadczeniem, która z uśmiechem podchodzi do pracy i robienia zdjęć.

 

Wyłącznie tak można uzyskać zdjęcia, które nie będą wyciągane jedynie przy okazji uroczystości rodzinnych, ale będą mogły być ozdoba mieszkania poprzez kompletny rok wisząc honorowo na ścianie i przypominając te radosne chwile. Jak więc szukać fotografa ślubnego, żeby go odnaleźć? Czy każdy sposób jest dobry?

 

Pełno ogłoszeń!

 

Na słupach ogłoszeniowych, czy w lokalnej prasie oczywiście znajdziemy ogłoszenia zatytułowane „fotograf ślubny Katowice”, „fotografia ślubna Kraków”, czy np. „fotografia ślubna Bielsko”. Przed podjęciem jednak decyzji pożądane jest nie tylko ustalenie ceny usług i zakresu fotografowanych uroczystości, lecz przede wszystkim zdolności danego fotografa a także jego pomysłu na sesję fotograficzną. Nawet największe doświadczenie w przypadku braku wyobraźni nie zezwoli na zrobienie dobrych zdjęć ślubnych!

 

Na początek - portfolio!

 

Wystrzałowy fotograf ślubny powinien mieć rozbudowane portfolio, choćby na swojej stronie internetowej, gdzie każda sesja ślubna powinna być inna – koncepcje zdjęć mogą się co prawda powtarzać, jednakże nie powinien bazować wyłącznie na wzorcach.

 

Podsumowując, wyszukiwania wyśmienitego fotografa ślubnego warto zainicjować znacznie wcześniej – jest to doniosła decyzja, która może zaważyć na tym, czy będziemy mieli wyśmienite zsunięcia z naszego sakramentu, czy np.. nie będziemy mieli ich w życiu!

wiktorsyma