Najnowsze wpisy, strona 1


sty 16 2016 Profesjonalny sprzęt fotografa
Komentarze (0)

Wielu osobom wydaje się, że fotografia ślubna to nic trudnego – wystarczy wziąć właściwą kamerę, odnaleźć zlecenie i już można zarabiać kilkaset złotych za jedno popołudnie. Nic jednakże bardziej mylnego! Jak w każdej specjalności fotograficznej zasadne są prawidłowe odruchy powiązane nie tylko z wyborem ustawień sprzętu, czy profesjonalnym sprzętem, lecz zarówno powiązane z sztuką znalezienia się w odpowiednim miejscu o właściwym czasie, a w następstwie tego umiejętności fotografowania najważniejszych momentów. W przypadku fotografii ślubnej nie ma miejsca na powtórki ujęć!

 

Ogłoszenia

 

Coraz częściej na słupach ogłoszeniowych można odnaleźć przyklejone kartki z treścią „fotograf ślubny Kraków”, „fotografia ślubna Kraków”, „fotografia ślubna Warszawa”, czy co więcej „tani fotografik ślubny”. Wskazane jest sprawdzić dokładnie obwieszczenia, gdyż ślub jest nadzwyczaj doniosłym dniem dla większości osób – czy warto psuć sobie jego atmosferę i późniejsze pamiątki tym, iż chcieliśmy zaoszczędzić na usługach fachowego fotografa ślubnego sto złotych?

 

Jak wiele to kosztuje?

 

Koszt usług fachowego fotografa ślubnego to w zależności od naszych oczekiwań i jego poziomu koszt od plus minus kilkuset złotych. Wszystko zależy również od tego, jak długo fotografik ma spędzić z nami czas – czy ma być obecny jedynie w czasie samej ceremonii ślubnej, czy także w ciągu kompletnego wesela i poprawin.

sty 16 2016 Zdjęcia młodej pary
Komentarze (0)

Sporo osób zdjęcia ze ślubu kojarzy jedynie z jednostajnymi i względnie nieodróżnialnymi zdjęciami dokumentującymi dzień ślubu – począwszy od przygotowań w mieszkaniach Państwa Młodych, poprzez ceremonię w Kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego, a skończywszy na odświętnym obiedzie w restauracji. Czy jednakże fotografia ślubna zawsze tak wygląda? Czy zdjęcia ze ślubu mogą być pamiątką na kompletne życie? Nie ulega najmniejszej wątpliwości że tak!

 

Profesjonalny fotografik, a nie z przypadku!

 

Warunek jest zaledwie jeden: należy korzystać z usług zawodowego fotografa odnalezionego w regionalnych ogłoszeniach pod hasłami dając za przykład „zdjęcia ślubne Katowice”, „zdjęcia ślubne Bielsko”, czy „zdjęcia ślubne Wrocław”. Warto także sprawdzić polecanych przez znajomych fotografików ewentualnie fotografików mających rozbudowane portfolio na swojej stronie. To jak najbardziej wcześniej sporządzone zdjęcia pokazują zdolności i doświadczenie danego fotografa i powodują, że nad jego ofertą wskazane jest zastanowić się.

 

Rewelacyjne zdjęcia!

 

Rewelacyjne zdjęcia ślubne to nie tylko zdjęcia z samej ceremonii, lecz również pozowane zdjęcia przestawiające parę młodą – w większości wypadków sporządza się je już po ślubie, ale w czasie, kiedy to jeszcze emocje powiązane z tym ważnym dniem i całymi uroczystościami jeszcze nie opadły. Dobre zdjęcia wymagają wprawdzie nie tylko wyśmienitego rynsztunku fotograficznego, ale głównie wizji fotografika – to maja jedynie najlepsi.

sty 16 2016 Odpowiednie miejsce do zdjęć ślubnych
Komentarze (0)

Wielu osobom zdaje się, iż zdjęcia ślubne są stosunkowo nietrudnym tematem do fotografowania – jeżeli nie mówimy o samej uroczystości, gdzie ma znaczenie każda chwila i każde ujęcie, którego nie będzie można powtórzyć, a równocześnie dołożymy surowe i ponure pomieszczenia całego szeregu kościołów i kaplic, to otrzymamy wymagające zdjęcia, natomiast zarówno fotografie, których robienia można się schematycznie wyuczyć. Należałoby mieć wprawdzie na uwadze to, że fotografia ślubna to nie tylko udokumentowanie uroczystości, natomiast również zdjęcia, które z dumą można zawiesić na ścianie w salonie i weselić się nimi i wracającymi wspomnieniami poprzez kompletne życie!

 

W niskiej cenie, lecz czy dobry?

 

Liczne ogłoszenia o treści „fotografia ślubna Katowice”, „fotografia ślubna Bielsko”, czy „fotografia ślubna Wrocław” przekonują nas, iż biorąc pod uwagę podaż usług fotograficznych muszą to być tanie usługi. Nic w wyższym stopniu mylnego! Możemy co prawda znaleźć wielu niedrogich fotografików ślubnych, których jednakże świadczone usługi pozostawią dużo do życzenia. Nie od dzisiejszego dnia albowiem nie ulega kwestii, że dobrej jakości usługi muszą kosztować, a jednocześnie wystrzałowe zdjęcia są lubiane poprzez wszystkich – wynajęcie wyśmienitego fotografa nie tylko kosztuje, lecz zarazem wymaga zarezerwowania terminu czasem chociażby na rok wcześniej!

 

Gdzie jednak robić zdjęcia ślubne?

 

Czy jest jakiś wielozadaniowy plener, który zawsze się sprawdza? Na tak postawione pytanie można co prawda szukać odpowiedzi i wskazywać zamki, pałace, czy chociażby las, jednak rewelacyjny fotografik winien odkryć upodobania pary młodej i własne zdjęcia zaadaptować do ich preferencji. Powinien sam dobrze potrafić wskazać odpowiednie otoczenia do zdjęć ślubnych, które nie będą banalne, ale dostrojone do konkretnej pary młodej, ich wyglądu, czy poniekąd koloru sukni ślubnej!

sty 16 2016 Fotograf z pasją
Komentarze (0)

Każdy, kto już brał ślub, świetnie wie jak kluczowy jest kompetentny fotograf ślubny, który nie jest tylko „wyrobnikiem”, a postacią z zapałem i doświadczeniem, która z uśmiechem podchodzi do pracy i robienia zdjęć.

 

Wyłącznie tak można uzyskać zdjęcia, które nie będą wyciągane jedynie przy okazji uroczystości rodzinnych, ale będą mogły być ozdoba mieszkania poprzez kompletny rok wisząc honorowo na ścianie i przypominając te radosne chwile. Jak więc szukać fotografa ślubnego, żeby go odnaleźć? Czy każdy sposób jest dobry?

 

Pełno ogłoszeń!

 

Na słupach ogłoszeniowych, czy w lokalnej prasie oczywiście znajdziemy ogłoszenia zatytułowane „fotograf ślubny Katowice”, „fotografia ślubna Kraków”, czy np. „fotografia ślubna Bielsko”. Przed podjęciem jednak decyzji pożądane jest nie tylko ustalenie ceny usług i zakresu fotografowanych uroczystości, lecz przede wszystkim zdolności danego fotografa a także jego pomysłu na sesję fotograficzną. Nawet największe doświadczenie w przypadku braku wyobraźni nie zezwoli na zrobienie dobrych zdjęć ślubnych!

 

Na początek - portfolio!

 

Wystrzałowy fotograf ślubny powinien mieć rozbudowane portfolio, choćby na swojej stronie internetowej, gdzie każda sesja ślubna powinna być inna – koncepcje zdjęć mogą się co prawda powtarzać, jednakże nie powinien bazować wyłącznie na wzorcach.

 

Podsumowując, wyszukiwania wyśmienitego fotografa ślubnego warto zainicjować znacznie wcześniej – jest to doniosła decyzja, która może zaważyć na tym, czy będziemy mieli wyśmienite zsunięcia z naszego sakramentu, czy np.. nie będziemy mieli ich w życiu!

wiktorsyma   
sty 16 2016 Fotografia w modzie
Komentarze (0)

Narodziny dziecka to fantastyczny czas dla rodziców. Często domowymi aparatami robimy zdjęcia pociechom, aby zatrzymać przynajmniej w pewnej częsci na zawsze te unikalne chwile. Coraz więcej rodzin planuje jednak na całą sesję zdjęciową dla swojego małego dziecka.

 

Sesje noworodkowe i niemowlęce cieszą się coraz to większą popularnością. Dzieci rosną jak na drożdżach – czas śpieszyć się!

 

To w pierwszych miesiącach życia dziecko zmienia się najwięcej: pędrak zaczyna rozpoznawać mamę i tatę, podnosi główkę a jego ruchy są coraz mocniej skoordynowane. Żeby zdjęcia były stworzone wspaniale ważne jest odnalezienie fotografa, który specjalizuje się właśnie w sesjach noworodkowych. Czemu to jest takie ważne? Fotograf musi być przyzwyczajony do dzieci, grymasów, płaczu a częstokroć także do braku kooperacji z ich strony.

 

Profesjonalista musi dysponować studiem fotograficznym przyjaznym dla młodych. Kłopotem nie powinna być dodatkowo wizyta domowa u klienta, nie każde dziecko jest gotowe na wyjazdy w obce miejsca.

 

Sesja zdjęciowa prezentem?

 

Sesja zdjęciowa będzie pierwszorzędnym podarunkiem dla bliskich, którym np.. właśnie urodził się potomek. Każdy oczywiście doceni taki gest.

 

To nie jest takie trudne

 

Wychowywanie dziecka prócz ewidentnych obowiązków niesie ze sobą zarówno dużo pięknych chwil. Warto te chwile zapamiętać a poczynić to można najlepiej przy użyciu zdjęć. Fotografia dziecięca Bielsko czy fotografia dziecięca Katowice nie jest taka ciężka jakby się mogło wydawać. Nie zwlekaj z decyzją!